Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.

PİRAMİT MENKUL KIYMETLER A.Ş.    piramit@piramitmenkul.com
  0 212 293 95 00

Portföy Yönetimi

Piramit Menkul Değerler A.Ş. halihazırda Portföy Yönetimi faaliyetinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru için hazırlık yapmaktadır. Bireysel portföy yönetimi aracı kurumlarca karşılığında maddi bir menfaat sağlamak üzere ve yapılacak bir portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde müşteri ile karşılıklı hak ve yükümlüklerin düzenlenmesi ile verilebilen bir hizmettir. Portföy Yönetimi,  bireysel yatırımcılara finansal varlıklardan oluşan bir porftöyü her bir müşteri için vekil sıfatıyla yönetim hizmeti sağlayan bir sermaye piyasası faaliyeti türüdür. Kurumumuzca yapılacak bireysel portföy yöneticiliği, bireysel yatırımcıların mali durumuna, risk ve getiri tercihlerine ve yatırım süresine uygun  olarak portföylerin oluşturulması ve yönetilmesi hizmetinin yanısıra portföy sahiplerinin portföyleri hakkında düzenli olarak bilgilendirilmesini de kapsamaktadır.

Gelişen, değişen ve karmaşıklaşan yerel ve küresel para ve sermaye piyasalarında tasarrufların değerini yükseltmenin yanısıra en azından değerinin korunması bu alanda oldukça iyi bir eğitim almış ve ilgili alanda uzun yıllar mesleki tecrübeye sahip olmayı gerektirmektedir. Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. bu şekilde özellikleri belli olan profesyonelleri kendi bünyesinde toplamış ve güçlü kadrosunu müşterilerine porftöy yönetim hizmetine sunmuştur. Şirketimizin bu hizmetteki amacı, şirket müşterilerinin para ve sermaye piyasasındaki faaliyetlerinde onları yalnız bırakmamak ve müşterileri adına müşterilerinin tercih ettikleri risk ve getiri beklentileri doğrultusunda onların portföylerini inançlı mülkiyet esaslarına göre vekil sıfatıyla yönetmektir.  

Kurumumuza portföyünü yönettirmek isteyen bir bireysel yatırımcının porftöyünün kurumumuzca yönetimine başlanabilmesi için müşterinin kurumumuzca yapılacak “bireysel yerindelik testi ve bireysel uygunluk testi’ni” geçmesi gerekmektedir. Yerindelik Testi’nin amacı bireysel portföy yöneticiliği kapsamında müşteriye sunulacak hizmet ile müşterinin yatırım amaçları, mali durumu ile bilgi ve tecrübesinin uyumlu olup olmadığının değerlendirilmesidir. Uygunluk Testi ise kurumumuzca bir müşteri portföyünün hangi türde ve ne risk düzeyindeki yatırım enstrümanları ile yönetilip yönetilemeyeceğinin anlaşılmasına yönelik yapılmaktadır. 

piramit-logo

BIST Hisse Senedi ve Tahvil Piyasası verileri en az 15 dakika gecikmelidir.
BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirelemez.
BIST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BIST ye ait olup tekrar yayınlanamaz .
BIST verileri FOREKS tarafından sağlanmaktadır.

 

ADRES BİLGİLERİ

Gümüşsuyu mah. İnönü cad.

Işık Apt. No: 53 Kat:5 Daire:9-10 Beyoğlu/İstanbul

Tel:(0212) 293 95 00 Fax: (0212) 293 95 60

Email: piramit@piramit.com Website: www.piramit.com


Risk Açıklaması; Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. web sitesinde yer alan her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilen bilgiler dikkate alınarak Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. tarafından, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olup, hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu bilgiler, belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte ve bu yönde herhangi bir şekilde taahhüt veya garantimiz bulunmamaktadır. Bu itibarla, bu sayfalarda yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan hususlar hakkında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Gerek bu yayındaki, gerekse bu yayında kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu yayındaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve/veya ilgili kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kâr yoksunluğundan manevi zararlardan ve her ne şekil ve surette olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. sorumlu tutulamaz.